Родители и учители се разбрали да няма протест в 66-о СОУ (ВИДЕО)
Неколцина обаче отказали да влязат в час, призна зам.-директорката на столичното училище
Първият учебен ден след празниците в 66-о СОУ „Филип Станиславов" в столичния кв. "Овча Купел" започна с почти пълни класни стаи. Повечето деца до 7 клас не пропуснаха учебните занаятия. Единици от по-големите решиха да се включат в протеста за по-продължителна ваканция, установи екип на LiveNews.
Зам.-директорката на училището Галина Димитрова увери, че няма притеснения за заплахите от протест. На родителска среща преди Коледа родители и учители се разбрали протест да няма. Случайно или не, само седем от 22 класни стаи светеха днес по време на първия час. Димитрова уточни, че училището е с малко над 300 деца и именно затова не били пълни всичките.
Пред самото училище група младежи пиеха кафе и пушеха. Пред LiveNews обясниха, че са се присъединили към протеста, но били принудени да посещават някои от часовете. Учителите ги заплашили с отсъствия и двойки и те бързо се разубедили от бягството.
Голяма част от учениците потвърдиха, че искат по-голяма ваканция. Според тях сегашната не им стигнала да отпочинат. Всички смятат, че ваканцията трябва да бъде до 10 януари.
Учители обясниха, че за първия час не дошли някои деца от съседните села. Това понякога се случвало заради лошото време и трудното придвижване към столицата. Липсвали някои болни, но имало и избягали заради протеста, признаха учители.
































Как може – човек, който мирише на джибри, да му мирише на избори?